To powinnaś wiedzieć o kosmetykach i zabiegach

etycznych. W tej dziedzinie powstały ostatnio zupełnie innowacyjne techniki, dzięki którym możemy uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty. Wizyta w salonie kosmetycznym, który świadczy usługi z zakresu manicure i pedicure to nie tylko

To powinnaś wiedzieć o kosmetykach i zabiegach

Pielęgnacja paznokci w salonach piękności

W ostatnich latach pielęgnacja paznokci i zabiegi takie, jak manicure czy pedicure stały się prawdziwym hitem wśród klientek salonów kosmetycznych. W tej dziedzinie powstały ostatnio zupełnie innowacyjne techniki, dzięki którym możemy uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty. Wizyta w salonie kosmetycznym, który świadczy usługi z zakresu manicure i pedicure to nie tylko sposób na uzyskanie pięknego wyglądu paznokci. Najczęściej podczas takich zabiegów na paznokcie nakładane są specjalne odżywki, które znacznie poprawiają kondycję paznokci. Nic więc dziwnego, że coraz częściej klientki przychodzą do salonów kosmetycznych właśnie w związku z manicure. W salonach kosmetycznych można także zadbać o piękno paznokci u stóp, czyli pedicure.


Krótka historia lakieru do paznokci

Lakier do paznokci ? kolorowy lakier nakładany na paznokcie (zarówno u dłoni, jak i stóp) jako ozdoba. Dostępny jest w różnych kolorach, choć najbardziej popularny jest kolor czerwony. Kosmetyk ten stosowany jest głównie przez kobiety.

Według niektórych źródeł lakier do paznokci wynaleziono w Chinach ok. 3000 lat przed naszą erą. Za panowania dynastii Ming długie, zadbane paznokcie uważano za oznakę wysokiego pochodzenia. Lakier do paznokci był używany również w starożytnym Egipcie i przez Inków. Wynalazek współczesnego lakieru do paznokci pochodzi z roku 1932, kiedy to bracia Charles i Joseph Revson oraz ich przyjaciel Charles Lachman, wyprodukowali pierwszy lakier do paznokci o nazwie Revelon, zresztą stale jeszcze obecny na rynku.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_do_paznokci


Co warto wiedzieć o kremie?

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.

Wszystkie kremy mają działanie nawilżające, w związku z tym stary podział, do którego są przyzwyczajeni użytkownicy, na kremy tłuste i półtłuste, jest niewłaściwy.

Kremy nawilżające są produkowane w formie lekkich, stałych emulsji, zawierają stosunkowo mało fazy tłuszczowej, tj. ok 20% lipidów. Aby je zagęścić do odpowiedniej konsystencji, dodaje się substancji zagęszczających. Kremy te są dobrze wchłaniane przez skórę, dzięki zastosowaniu trójglicerydów niższych kwasów tłuszczowych, monoglicerydów, estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami itp.

Gatunek i przeznaczenie kremu zależą od rodzaju kompozycji nawilżających. Kremy z kompleksem naśladującym NMF, z solami hydroksykwasów uważane są za najlepsze, solami kwasu piroglutaminowy i innymi składnikami o głębokim działaniu nawilżającym.




Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)



© 2019 http://euroamber.com.pl/