Cytat z Wikipedii o zaletach laptopów
Do zalet laptopów można zaliczyć wysoką mobilność ? relatywnie niewielkie urządzenie nie sprawia większych problemów przy transporcie, a pozwala w dowolnym miejscu, na niewielkiej przestrzeni uruchomić w pełni funkcjonalną stację roboczą (stąd nazwa ? laptop z ang. lap ? kolano, top ? wierzch, komputer trzymany na kolanach). Dzięki swym rozmiarom i możliwościom stanowią również atrakcyjną alternatywę dla dużych komputerów stacjonarnych.
Ponadto większość współczesnych notebooków jest wyposażona w dużo nowoczesnych technologii (IRDA, Bluetooth, Wi-Fi, porty USB, kartę sieciową z modemem, nagrywarkę CD/DVD, GPS itp.), pozwalających na przykład komunikować się z urządzeniami zewnętrznymi, bezprzewodowo lub przewodowo łączyć się z internetem itp. Dzięki portom USB można podłączyć do komputera zewnętrzną klawiaturę i mysz, które eliminują trudności związane z niewygodną, wbudowaną klawiaturą i touchpadem, TrackPointem lub trackballem (jeżeli nasze kontrolery mają wyjście PS/2 należy w takiej sytuacji zaopatrzyć się w przejściówkę PS/2-USB, gdyż żaden z obecnych na rynku laptopów/notebooków nie jest zaopatrzony w takie wejście.) Notebooki posiadają zazwyczaj również port pozwalający na podłączenie zewnętrznego monitora lub rzutnika, co ułatwia prowadzenie multimedialnych prezentacji czy też konferencji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop
Trudna diagnoza
Diagnoza sprzętu komputerowego po awarii to nie łatwe zadanie nawet dla doświadczonego serwisanta. Czasami odpowiednia diagnoza zajmuje dużo więcej czasu niż sama naprawa, ale niemniej bez niej nie da się dobrze naprawić żadnego komputera.
Do diagnozy w serwisach używa się specjalnego oprogramowania komputerowego, a dla sprzętu różnych mierników i zasilaczy serwisowych. Najtrudniejsze w diagnozie są uszkodzenia mikrochipów na układach scalonych. To zajęcie wymaga dużego doświadczenia i cierpliwości, bo trzeba sprawdzić prawie każde połączenie i styk na płytce.
Wikipedia i komputer
Komputer (od ang. computer; dawniej: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) ? maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.
Mimo że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze komputery elektroniczne. Miały one rozmiary sporych pomieszczeń i zużywały kilkaset razy więcej energii niż współczesne komputery osobiste (PC), a jednocześnie miały miliardy razy mniejszą moc obliczeniową.
Małe komputery mogą zmieścić się nawet w zegarku i są zasilane baterią. Komputery osobiste stały się symbolem ery informatycznej i większość utożsamia je z ?komputerem? właśnie. Najliczniejszymi maszynami liczącymi są systemy wbudowane sterujące najróżniejszymi urządzeniami ? od odtwarzaczy MP3 i zabawek po roboty przemysłowe.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer